BabyBag Blog

İlk üç ayda Derin için kullandığımız bebek ürünlerini daha önce  burada  yazmıştım.

Kendim için kullandığım anne ürünlerine gelince, şöyle bir listesini yapıverdim:

 

Orkid  – daha önce de bahsetmiştim ama derli toplu burada olsun diye yeniden yazıyorum. Doğum sonrası kanamalardan sonra oldukça yoğun bir şekilde kullanılan orkidler cildi tahriş edebiliyor. Bu durumda ben Orkid markasının pamuksu yüzeyli pedlerinden çok memnun kalmıştım. Şiddetle tavsiye ederim.

Göğüs pompası  – Deniz’den devşirme  Medela tekli elektrik pompayı  ilk başlarda kullanıyordum. Ancak viiiyuuuuuvv viiiiyuuuuuvv sesler, hele de gecenin bir yarısında sağacaksam, beni deli ediyordu. Mayıs’ta Amerika’ya gittiğimizde bir manüel pompa almak istedim. Elimdeki biberonlarla uyum sağlasın diye Avent’in pompasına baktım ama o sırada Target’ta yoktu. Ben de  Medela’nın Harmony modelini  aldım. Rahat kullanıyorum. Ancak ben en fazla günde bir kere, ki genelde o kadar bile değil, süt sağıyorum. Bundan daha sık kullanacak olsaydım elim yorulurdu ve elektrikli pompayı tercih ederdim.

Göğüs pedi  – Bebek bezinde olduğu gibi “kaliteli ve ucuz göğüs pedini bulacağım” diye ortalara döküldükten sonra denemediğim marka kalmadı desem yeridir: Medela, Lansinoh, Dalin, Bebedor, Chicco. Dalin’den hiç memnun kalmadım. Bebedor çok sert, resmen canımı acıttı. Medela ve Lansinoh’yu eşit ölçüde beğendim. Chicco’nun da Medela ve Lansinoh’dan geri kalır hiçbir yanı olmamakla birlikte fiyatının çok daha uygun olması onu en cazip kıldı.

Tabii bunlar  kardeşim cin fikirlilik yapıp  da günün birinde yaprak orkidi ortadan ikiye keserek her birini bir memeye yapıştırtıncaya kadardı. Laf aramızda, o gün bugündür göğüs pedi yerine yaprak orkid kullanıyorum. Gayet de memnunum. Sadece uzun süre dışarıda olacaksam veya gece benim uyumam için bir seansı biberonla vereceksek, dolayısıyla da fazla birikme olacaksa o zaman sızdırabiliyor. Öyle zamanlarda Chicco’nun göğüs pedini kullanıyorum.

Göğüs kremi  – Bu sefer çok kısa süreliğine ihtiyaç duyduysam da tercihimi yine Lansinoh’dan yana yaptım.

Süt saklama poşeti  – Yine Lansinoh’u tercih ettim. Pompaya direkt bağlanmak için aparatı yok belki ama bildiğiniz selobantlar gayet güzel işe yarıyor. Pompaya bantladıktan sonra doğrudan torbaya sağıyor sonra da buzluğa kaldırıyorum. Bir seferinde akıtması dışında bir problem yaşamadım. Ama açıkçası Medela’nın torbalarında akıtma problemi hiç yaşamamıştım.